16 listopada 2015 roku w gliwickim kinie Amok uroczyście otwarto Gliwicką Kampanię Społeczną POZYTYWNI.GLIWICE.PL. Celelm kampanii jest propagowanie funkcjonowania społecznego bez przemocy. W ciągu kilku najbliższych lat planowanych jest w Gliwicach wiele działań w tym obszarze. Zachęcamy do polubienia strony kampanii na Facebooku i śledzenia pojawiających sie na niej nowości.

PIOSENKA KAMPANII POZYTYWNI. GLIWICE.PL

13 lutego bieżącego roku jako ZSO Nr 14, dołączyliśmy do kampanii Pozytywni pl. Pragniemy w naszej szkole i w naszych środowiskach wspierać pozytywne działania. Dokonaliśmy już wyboru ambasadora pozytywnych ZSO 14 , tą osoba została Ewa Drozdowicz uczennica klasy III a gimnazjum. W niedługim czasie planujemy zasadzenie drzewka pozytywnych oraz włączenie się w akcję Pozytywnych dla życia w gliwickim Forum.

4 kwietnia o godzinie 13, zasadziliśmy wspólne z Dyrekcją "Pozytywne drzewko".Emotikon smile
Będziemy o nie dbać, aby wzmacniało nasze pozytywne działania i wartości.Niech to drzewko przypomina nam stale,że jesteśmy siłą natury i naszym obowiązkiem jest dbać o świat, który nas otacza.

Nasza szkoła w akcji Zostań Dawcą

24 kwietnia na terenie Centrum Handlowego „Forum” w Gliwicach odbyła się inauguracja akcji „Pozytywni dla życia” w ramach kampanii Pozytywni.Gliwice.pl. Akcja miała na celu promowanie i poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku. W imprezie wzięły udział gliwickie placówki oświatowe. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Ewa Drozdowicz, Karina Pieniążkowska, Dominika Kopeć, Wiktoria Fila, Weronika Antos, Kamila Sołtys, Daria Kowalska oraz Karolina Mikołajewska, która wzięła udział w akcji „Daj włos” – Karolina ścięła i podarowała 25 cm swoich włosów, które zostaną przekazane na perukę dla kobiet, walczących z chorobą nowotworową. To naprawdę piękny gest, Karolino, jesteśmy z Ciebie dumni.

Podczas imprezy opiekę nad uczennicami sprawowały panie: Ewa Ptak, Anna Słysz oraz Małgorzata Stodulska, pod kierunkiem której powstał plakat fundacji organizującej imprezę. Dziękujemy również pani Renacie Mazur oraz pani Joannie Kwiecińskiej za pomoc w przygotowaniu uczennic do imprezy.

Rok szkolny 2015/16 dobiegł końca, był to szczególny czas, kiedy Szkolny Wolontariat ZSO nr 14 włączył się w kampanię POZYTYWNI GLIWICE. Bez wątpienia wszelkie działania podejmowane w ramach tej akcji, stały się dla nas inspiracją do podejmowania na szerszą skalę pozytywnych działań. I Choć nadszedł już czas zasłużonego wypoczynku nasi wolontariusze dalej przesyłają pozytywne fluidy i dzielnie kibicują naszej reprezentacji na Mistrzostwach w piłce nożnej. Do zobaczenia we wrześniu!:)

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM !!!

7 października obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu razem z uczniami ZSO 14 (gimnazjalistami i licealistami) wyszliśmy na ulice naszej dzielnicy podzielić się słodkim upominkiem i zachęcać do częstego uśmiechania się. Nie zapomnieliśmy przy okazji o naszych czworonożnych przyjaciołach i zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i rzeczy potrzebnych im do przetrwania zimy w schronisku. Nasi uczniowie okazali swoje wielkie serca i bardzo pozytywnie zaskoczyli podarowanymi artykułami za co ogromnie dziękujemy!

Miło mi  poinformować, że nasi uczniowie kolejny raz z sukcesem zaangażowali się w akcję kampanii POZYTYWNI.GLIWICE.PL W październiku 2016 uczniowie klas gimnazjalnych realizowali na zajęciach plastycznych  prace na  wojewódzki   konkurs plastyczny p.t:"Romskie bajanie" zorganizowany przez Gimnazjum nr 10 w Gliwicach. Na w/w konkurs wpłynęło 318 prac z 45 szkół całego województwa śląskiego a nasi uczniowie zdobyli I ,III miejsce oraz wyróżnienie.Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce - Patrycja Janus  z klasy Ia
III miejsce- Nikodem Czyżewski z klasy Ia
wyróżnienie : Magdalena Lech z klasy Ia
Wszystkie nagrodzone prace powstały pod opieką p. Małgorzaty Stodulskiej
 Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce  5 listopada o godz. 11.00, podczas spotkania "Gliwicki tygiel. Romowie",które odbyło  się w siedzibie organizatora całej akcji. Podczas imprezy można było również podziwiać wyróżnione prace.
opr.:M.Stodulska