Rok szkolny 2019-2018
Rok szkolny 2018-2017
Rok szkolny 2017-2016
Rok szkolny 2016-2015
Rok szkolny 2015-2014
Rok szkolny 2014-2013
Rok szkolny 2013-2012
Rok szkolny 2012-2011
Rok szkolny 2011-2010

POZYTYWNI.GLIWICE.PL

16 listopada 2015 roku w gliwickim kinie Amok uroczyście otwarto Gliwicką Kampanię Społeczną POZYTYWNI.GLIWICE.PL. Celelm kampanii jest propagowanie funkcjonowania społecznego bez przemocy. W ciągu kilku najbliższych lat planowanych jest w Gliwicach wiele działań w tym obszarze. Zachęcamy do polubienia strony kampanii na Facebooku i śledzenia pojawiających sie na niej nowości.

PIOSENKA KAMPANII POZYTYWNI. GLIWICE.PL

13 lutego bieżącego roku jako ZSO Nr 14, dołączyliśmy do kampanii Pozytywni pl. Pragniemy w naszej szkole i w naszych środowiskach wspierać pozytywne działania. Dokonaliśmy już wyboru ambasadora pozytywnych ZSO 14 , tą osoba została Ewa Drozdowicz uczennica klasy III a gimnazjum. W niedługim czasie planujemy zasadzenie drzewka pozytywnych oraz włączenie się w akcję Pozytywnych dla życia w gliwickim Forum.

 

 4 kwietnia o godzinie 13, zasadziliśmy wspólne z Dyrekcją "Pozytywne drzewko".Emotikon smile
Będziemy o nie dbać, aby wzmacniało nasze pozytywne działania i wartości.Niech to drzewko przypomina nam stale,że jesteśmy siłą natury i naszym obowiązkiem jest dbać o świat, który nas otacza.

  

 

Nasza szkoła w akcji Zostań Dawcą

 

         24 kwietnia na terenie Centrum Handlowego „Forum” w Gliwicach odbyła się inauguracja akcji „Pozytywni dla życia” w ramach kampanii Pozytywni.Gliwice.pl. Akcja miała na celu promowanie i poszukiwanie potencjalnych dawców szpiku. W imprezie wzięły udział gliwickie placówki oświatowe. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Ewa Drozdowicz, Karina Pieniążkowska, Dominika Kopeć, Wiktoria Fila, Weronika Antos, Kamila Sołtys, Daria Kowalska oraz Karolina Mikołajewska, która wzięła udział w akcji „Daj włos” – Karolina ścięła i podarowała 25 cm swoich włosów, które zostaną przekazane na perukę dla kobiet, walczących z chorobą nowotworową. To naprawdę piękny gest, Karolino, jesteśmy z Ciebie dumni.

Podczas imprezy opiekę nad uczennicami sprawowały panie: Ewa Ptak, Anna Słysz oraz Małgorzata Stodulska, pod kierunkiem której powstał plakat fundacji organizującej imprezę. Dziękujemy również pani Renacie Mazur oraz pani Joannie Kwiecińskiej za pomoc w przygotowaniu uczennic do imprezy.

 

Rok szkolny 2015/16 dobiegł końca, był to szczególny czas, kiedy Szkolny Wolontariat ZSO nr 14 włączył się w kampanię POZYTYWNI GLIWICE. Bez wątpienia wszelkie działania podejmowane w ramach tej akcji, stały się dla nas inspiracją do podejmowania na szerszą skalę pozytywnych działań. I Choć nadszedł już czas zasłużonego wypoczynku nasi wolontariusze dalej przesyłają pozytywne fluidy i dzielnie kibicują naszej reprezentacji na Mistrzostwach w piłce nożnej. Do zobaczenia we wrześniu!:)

 

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM !!!

         7 października obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu razem z uczniami ZSO 14 (gimnazjalistami i licealistami) wyszliśmy na ulice naszej dzielnicy podzielić się słodkim upominkiem i zachęcać do częstego uśmiechania się. Nie zapomnieliśmy przy okazji o naszych czworonożnych przyjaciołach i zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i rzeczy potrzebnych im do przetrwania zimy w schronisku. Nasi uczniowie okazali swoje wielkie serca i bardzo pozytywnie zaskoczyli podarowanymi artykułami za co ogromnie dziękujemy!

                                 

 

       Miło mi  poinformować, że nasi uczniowie kolejny raz z sukcesem zaangażowali się w akcję kampanii POZYTYWNI.GLIWICE.PL W październiku 2016 uczniowie klas gimnazjalnych realizowali na zajęciach plastycznych  prace na  wojewódzki   konkurs plastyczny p.t:"Romskie bajanie" zorganizowany przez Gimnazjum nr 10 w Gliwicach. Na w/w konkurs wpłynęło 318 prac z 45 szkół całego województwa śląskiego a nasi uczniowie zdobyli I ,III miejsce oraz wyróżnienie.Nagrodzeni uczniowie to:
I miejsce - Patrycja Janus  z klasy Ia
III miejsce- Nikodem Czyżewski z klasy Ia 
wyróżnienie : Magdalena Lech z klasy Ia
Wszystkie nagrodzone prace powstały pod opieką p. Małgorzaty Stodulskiej 
 Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce  5 listopada o godz. 11.00, podczas spotkania "Gliwicki tygiel. Romowie",które odbyło  się w siedzibie organizatora całej akcji. Podczas imprezy można było również podziwiać wyróżnione prace.
opr.:M.Stodulska
 
                                                              

Wykaz podręczników
REKRUTACJA 2018/2019
Z ŻYCIA SZKOŁY
Przedmiotowy System Oceniania
Wykaz podręczników szkolnych
Szkolny Klub Wolontariatu
Koło rowerowe SKKT
Biblioteka Szkolna
Praca
Stołówka szkolna
Innowacje pedagogiczne
Z ŻYCIA SZKOŁY
Przedmiotowy System Oceniania
POZYTYWNI.GLIWICE.PL
CYBERPRZEMOC
PROJEKT WolontaROOWERiusz
Nasza szkoła na Facebooku
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
IV godzina WF
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice
Piłka ręczna dziewcząt
Testy sprawnościowe
Rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2017/2018
Gazetka z Charakterem