Koło rowerowe SKKT

 ROK SZKOLNY 2015/2016 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim kolejne atrakcje dla rowerzystów ze Szkolnego Koła Rowerowego. Na dobry początek wybraliśmy się na XXIII Zlot Młodzieży "Toszek 2015". Pokonaliśmy wspólnie 60 km. Czas jazdy: 4h 25' .Średnie tempo: ok.15km/h. Jedna przebita opona :) Krzysztof Kowalski z klasy IIIa gimnazjum zdobył III miejsce w grze w bule, a Weronika Karolczyk z II e gimnazjum zajęła I miejsce w rowerowym torze przeszkód :)

13 października uczniowie naszej szkoły wyruszyli na trasę XIV EKO RAJDU ROWEROWEGO POD PATRONATEM ZYGMUNTA FRANKIEWICZA - PREZYDENTA MIASTA GLIWICE. Na miejscu, ubrani w pamiątkowe koszulki, nakarmieni słodkimi pączkami oraz pyszną grochówką, ogrzani gorącą herbatą rozpoczęli zmagania sportowe. Liczne uczestnictwo uczestników zostało docenione. Cała ekipa otrzymała od organizatorów I miejsce i piękny PUCHAR oraz słodkie nagrody  GRATULACJI MOC !!!

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

15.10.2014 r. o godzinie 8.40 wyruszyliśmy wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 21 na trasę XIII Eko Rajdu pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Zgodnie z prognozą dzień był pogodny i bez opadów. Jechaliśmy przez drogi miasta, leśne ścieżki i po pokonaniu 13 km, kilku awariach rowerowych dojechaliśmy na Kąpielisko Leśne. Na miejscu, ubrani w pamiątkowe koszulki i nakarmieni słodziutkimi pączkami oraz pyszną grochówką, rozpoczęliśmy nasze zmagania sportowe. Całą ekipą braliśmy udział w różnych konkurencjach -  było dużo śmiechu i super zabawy!

Adrianowi Małkowi uczniowi klasy II a udało się wywalczyć drugie miejsce w stójce kolarskiej.

Na największą niespodziankę czekaliśmy do końca rajdu. Nasze liczne uczestnictwo (ok. 41+ 4 opiekunów) zostało docenione, zajęliśmy I miejsce. Otrzymaliśmy słodkie nagrody i piękny puchar. Około godziny 16 zmachani, ale szczęśliwi wróciliśmy z pucharem w sakwie do Sośnicy.

Naszą rowerową przygodę będziemy kontynuować i już w niedzielę o godz. 9:30 wyruszamy na kolejną wyprawę do Chudowa, gdzie będzie czekać na nas wiele atrakcji.

                                                                                                                                    

 

    ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Głównym celem działalności kółka rowerowego jest popularyzacja turystyki kolarskiej i krajoznawstwa, przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

 

         Nasza młodzież brała udział w wielu konkursach sprawnościowych i krajoznawczych zajmując czołowe miejsca – oto przykładowe imprezy: 

 

„III Festiwal Bezpieczeństwa” impreza w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa Kulturowego w Gliwicach (14.09.2013 r.)
    - żółwia jazda: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc, 2 m-ce Mariusz Weingarth  z IIIe,  3 m-ce zajął Kowalski Krzysztof z Ia.

XXI Zlot Młodzieży z metą w Toszku (21.09.2013 r.):
   - rowerowy tor sprawnościowy: 1 miejsce zajął Adam Geppert z kl. 1b.

          

                                        

Europejski Dzień bez Samochodu z metą w Gliwicach (22.09.2013 r.):
   - konkurencja w podbijaniu piłką siatkową: 1 miejsce zdobyła Patrycja Smolka z kl. IIIa, 2 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa;

   - konkurencja w żonglowaniu piłką nożną: 1 miejsce zdobył Dawid Mościcki z kl.Ie;

   - skok w dal z miejsca: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc;

   - bieg sprinterski: 1 miejsce zdobyła Patrycja Smolka z kl. IIIa, 3 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa;

    -slalom rowerowy: 1 m-ce zdobył Dominik Szczepocki  kl. Ib, 2 m-ce zdobył Dawid Mościcki  kl.Ie;

   - wyścig rowerowy: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc, w kategorii dziewcząt: 1 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa.

XIII Zabrzański Wyścig Szosowy dla Niezrzeszonych (29.09.2013 r.):

    - rowerowy tor przeszkód: 1 miejsce zajęła Agnieszka Purwin w kategorii kobiet.

XII Eko Rajd „Gliwice 2013” z metą w Gliwicach (09.10.2013 r.):

    - w imprezie drużyna z gimnazjum zajęła 1 miejsce, drużyna z liceum 2 miejsce;

    - w żółwiej jeździe: 2 miejsce zajął Seweryn Balcarczyk z kl. Ie;

    - w stójce: 2 miejsce zdobył Seweryn Balcarczyk z kl. Ie.      

56 Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego z metą w Chudowie (20.10.2013 r.):

  – kolarski tor przeszkód: 1 miejsce zdobył Szymon Spychalski z kl. If;

  – drużynowo zajęliśmy 3 miejsce.

W konkursie na Najlepszą Sekcję Turystyki Kolarskiej działającej w Gliwicach w roku 2013 – zdobyliśmy 1 miejsce.

W konkursie na Najlepszy Klub Krajoznawczo-Turystyczny w Gliwicach  w roku szkolnym 2012/2013 – zdobyliśmy 1 miejsce.

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (27 odznak), są to:

- Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                     –  24 osoby;

- Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                                    –  1 osoba;       

- Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                        – 1 osoba;

- Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                                  – 1 osoba; 

                                                                                                                                                                                                                         

14 – 15 marca  rozegrany został wielodyscyplinowy Ogólnopolski Turniej Turystyczno –Krajoznawczy w Gliwicach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą turystyczną, z krajoznawstwa, z przepisów ruchu drogowego, z udzielania pierwszej pomocy, z topografii, z rozpoznawania gatunków drzew oraz znajomością zabytków woj. śląskiego. Mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód i trasę marszu na orientację. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

 • Geppert Adam  kl. 1b
 • Paruch Dominika  kl. 1b
 • Szaruga Agata  kl. 1b

która zajęła VI miejsce.   Gratulujemy sukcesu!

 

9 kwietnia odbył się w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach konkurs na szczeblu powiatowym Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurencje obejmowały test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, pokaz przedmedyczny, jazdę rowerem po placu manewrowym oraz tor przeszkód.

Nasza drużyna w składzie:

 • Choroś Paweł  kl. 3e
 • Wandzel Dawid  kl. 3e
 • Weingarth Mariusz  kl. 3e
 • rez. Gontarz Sebastian  kl. 3e

zajęła I miejsce.

 

Natomiast nasza drużyna licealna wystartowała na szczeblu powiatowym w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Konkurencje obejmowałytest teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, pokaz przedmedyczny, jazdę motorowerem po placu manewrowym oraz test Stewarda. Drużyna w składzie: Leszczyński Jan, Menżyk Rafał i Wasiłek Radosław z kl. 1a,

zdobyli 5 miejsce.   

Gratulujemy zwycięzcom!

 

26 kwietnia odbyła się Rowerowa Gra Miejska „Gliwice 2014”, zorganizowana przez Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy w Gliwicach. Uczestnicy Gry strategicznej zapoznali się z infrastrukturą rowerową oraz ciekawymi miejscami Gliwic, a organizator zapewnił dobrą zabawę i wspaniałą atmosferę. W imprezie udział wzięły dwie drużyny              z naszej szkoły –„Gimnazjaliści” i „Młodzieżowcy”, które otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

27 kwietnia odbył się 45 Młodzieżowy Rajd Kolarski z met.ą w Rachowicach.                           W konkursie sprawnościowym „Rowerowy tor przeszkód” 1 miejsce zajął Michał Jańta,        2 miejsce zajął Szymon Arbaszewski. W klasyfikacji drużynowej Nasza młodzież zajęła            1 miejsce i otrzymała okazały puchar. Podczas imprezy grupa miłośników strategii wojskowej zorganizowała konkurs strzelecki z broni snajperskiej. Uczeń Michał Jańta zdobył 1 miejsce i tytuł „Strzelecki Mistrz Przetrwania”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

29 kwietnia w Gimnazjum nr 10 w Gliwicach odbył się IV Rajd Rowerowy Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Zadania konkursowe związane były z ekologią – teoria i praktyka. Wszystkie pytania i zadania obejmowały zagadnienia ujęte w podstawie programowej szkoły gimnazjalnej. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna             z klasy 3e, przygotowana przez Panią Alinę Konior, w składzie:

 • Sonia Miesiączek
 • Julia Malcharczyk
 • Paulina Kwiecińska
 • Aleksandra Pastucha

 

W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                    

15 i 16 maja odbył się 48 Rajd Szlakami Powstań Śląskich w Błotnicy Strzeleckiej, pod hasłem: „UCZYMY SIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY OD POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH”.  Organizatorem imprezy był Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej.

W konkursie rysunkowym 1 miejsce zajął Henryk Wajnoch (za precyzję wykonania),3 miejsce zajęła Agata Szaruga, która również zdobyła 2 miejsce w kolarskim torze przeszkód. Drużynowo Nasza grupa zajęła 1miejsce w konkursie na piosenkę powstańczą, a w punktacji pucharowej zdobyliśmy 2 miejsce.

 

Ta sama drużyna brała udział w dniu 17 maja w VII Rajdzie Rowerowym „O zielony liść kasztanowca” z metą w Rachowicach. W konkursie biegu w worku 1 miejsce zajął Henryk Wajnoch, a 3 miejsce Radosław Wasiłek. Natomiast w rzucie na odległość 2 miejsce zajął Henryk Wajnoch.   Gratulujemy sukcesów!

                                                                             

30 maja w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach(ul. Okrzei, ul. Chorzowska,ul. Szymanowskiego) odbyły się XI Mistrzostwa Gliwic w Kolarstwie Górskim Szkół Gimnazjalnych. Dziewczęta miały do pokonania 2 okrążenia, a chłopcy 3 okrążenia. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt zajęła 1 miejsce, zdobywając tytuł Mistrzów Gliwic  w kolarstwie górskim. Drużynę reprezentowały: Wiktoria Gadaj, Aneta Konieczna, Daria Nowacka, Małgorzata Świątkowska, Weronika Timberman, Kamila Waliszewska, Małgorzata Żurawska z klasy 3a, oraz Weronika Galej i Martyna Hatey z klasy 2d. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów. Na wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 3f, Sebastian Przybył, który zdobył najwięcej punktów dla drużyny.

Indywidualnie wysokie 2 miejsce zajęła uczennica Weronika Galej i tytuł wicemistrza Gliwic. 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 czerwca odbył się XV Rajd Rowerowy Powiatu Mikołowskiego z metą  w Ornontowicach. W kolarskim torze przeszkód w kategorii kobiet: 1 miejsce zajęła Teresa Waller, 2 miejsce Aleksandra Wancel, 3 miejsce Weronika Pilch, 4 miejsce Natalia Wyleżoł, wszystkie uczennice z klasy 3f. W kategorii mężczyzn 2 miejsce zajął Sebastian Przybył z kl.3f, a opiekun drużyny Piotr Kalinowski 1 miejsce. 

W konkursie rzutu dętką: 2 miejsce zajęła Weronika Pilch, a 4 miejsce Sebastian Przybył.

 

W skrócie:
I rajd Kwitnących Rododendronów z metą w Rudach (01.06.2014): w rzucie piłeczkami 4 miejsce zajął Sebastian Przybył z klasy 3f.
Rajd „Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan” z metą w Gliwicach (06.06.2014): w żółwiej jeździe 1 miejsce zajął Adrian Małek z klasy 2b.
XXII Rajd „Święto Roweru” z metą w Dzierżnie (08.06.2014): w konkursie skoków w worku 4 miejsce zajął Sebastian Przybył z klasy 3f.

 15 czerwca odbył się Rajd Rowerowy „Zielone Gliwice – Ekologiczne Miasto”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Środowiska. Drużyny miały do przejechania całą trasę ścieżkami rowerowymi, od urzędu miejskiego do dzielnicy Gliwic –  Czechowic. Na mecie przeprowadzono konkurs ekologiczny o tematyce „Inwestycje proekologiczne w Gliwicach”. Uczeń Naszej szkoły Sebastian Przybył z klasy 2f zajął 2 miejsce. Gratulujemy

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

           Głównym celem działalności kółka rowerowego jest popularyzacja turystyki kolarskiej i krajoznawstwa, przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

           Ogółem członkowie sekcji rowerowej wzięli udział w 9 imprezach i wycieczkach rowerowych sobotnio-niedzielnych po Ziemi Gliwickiej i Ziemi Rybnickiej, przygotowanych i przeprowadzonych przez opiekunów SKKT oraz oddziały PTTK województwa śląskiego.

         Oprócz zwiedzania zabytków i podziwiania piękna krajobrazu Ziemi Śląskiej, młodzież bierze też udział w wielu konkursach sprawnościowych oraz krajoznawczych zajmując czołowe miejsca – na przykład w imprezie:   

 

20 Zlot Młodzieży: z metą w Toszku (22.09.2012 r.)

-żółwia jazda: 1 miejsce zdobył Przybył Sebastian z IIf,
                      2 miejsce Dudziński Piotr z Ib,
                      3 miejsce Adaszak Kamil z IIa,
                      4 miejsce Gabor Patryk z IIb.

Europejski Dzień bez Samochodu: Gliwice (23.09.2012 r.)

-w wieloboju siłowym 1 miejsce zajął Dudziński Piotr z kl. Ib;

-w wieloboju piłkarskim 1 miejsce zajął Adaszak Kamil z kl. IIa,
                                     2 miejsce Dudziński Piotr z kl. Ib.

  

                                               

Rajd Turystyczny „Dzień bez Samochodu” z metą w Gierałtowicach:(30.09.2012 r.)

-w konkursie żółwiej jeździe 1 miejsce zajął Dudziński Piotr z kl.Ib,
                                           2 miejsce
Mariusz Weingarth z kl. IIe,
                                           3 miejsce Błaszczyk Konrad z kl. Ic,
                                           4 miejsce Tworek Mateusz z kl. Ic.

XI Eko Rajd „Uśmiechnięte Gliwice” z metą w Czechowicach (10.10.2012 r.)

-w rowerowym rzucie do celu: 1 miejsce zajął Łasek Ireneusz z kl. If; 

-w stójce: 3 miejsce zająłTurij Michał z kl. IIe;

-w wyścigu terenowym: 2 miejsce uzyskała Purwin Aleksandra z kl. IIa LO,

                                     3 miejsce Purwin Magdalena z kl. IIa LO;

-w przeciąganiu liny: drużyna I zdobyła 2 miejsce, a drużyna II zajęła 3 miejsce.

55 Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego z metą w Chudowie (21.10.2012 r.):

-w rowerowym torze przeszkód 1 miejsce zajął Przybył Sebastian z II;

-w konkursie krajoznawczym 1 miejsce zajął Kalinowski Piotr (opiekun).

 

W konkursie na Najlepszą Sekcję Turystyki Kolarskiej w 2012 roku, organizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej, Nasza Szkoła zajęła 1 miejsce.

 

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (ogółem 27 odznak), są to:

☺ Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                7 osób;

☺ Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                              4 osoby;      

☺ Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                 4 osoby;

☺ Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                            4 osoby;

☺ Jubileuszowa Odz. „60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK”  3 osoby; 

☺ Odznaka „Turysta Senior”                                               3 osoby;

☺ Kolarska Odznaka Turystyczna                                        2 osoby                                                                                                                                                                                                                         

         W II semestrze  nasi uczniowie brali udział w 22 imprezach i wycieczkach rowerowych sobotnio – niedzielnych po Ziemi Gliwickiej, przygotowanych i przeprowadzonych przez opiekunów SKKT oraz oddziały PTTK województwa śląskiego.

         Oprócz zwiedzania zabytków i podziwiania piękna krajobrazu Ziemi Śląskiej, młodzież brała też udział w wielu konkursach sprawnościowych oraz krajoznawczych zajmując czołowe miejsca –  na przykład w imprezie:   

 Otwarcie Turystycznego Sezonu Kolarskiego „Topienie Marzanny”: z metą w Tworogu Małym (17.03.2013 r.)

-rowerowy tor przeszkód: kat. „Mężczyźni młodsi” – 2 miejsce zdobył Sebastian Przybył  z IIf, 3 m-ce Mariusz Weingarth  z IIe. W kat. „Uczestnicy młodsi” – 2 m-ce zajął Konrad Błaszczyk z Ic.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy: Gliwice (22. – 23.03.2013 r.)

-Samarytanka: 1 miejsce zajęła drużyna w składzie – Urszula Dudek z Ib, Martyna Święch z IIb, Oliwia Wawrzaszek z Ia;

-kolarski tor sprawnościowy: 2 miejsce zajęła drużyna w składzie – Paweł Choroś, Dawid Wandzel   i Adam Wrona z kl. IIe;

 – marsze na orientację: 3 miejsce zajęła drużyna w składzie – Paweł Choroś, Dawid Wandzel  i Adam Wrona z kl. IIe;

      

                                            

XVII Rajd  pieszo-kolarski „Witaj Wiosno 2013” z metą w Czerwionce:(13.04.2013 r.)

-w rzucie piłką koszykową do kosza: 2 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk z kl. Ic.

44 Młodzieżowy Rajd Kolarski z metą w Rachowicach: (21.04.2013 r.)

-rowerowy tor przeszkód: 1 miejsce zajął Mariusz Weingarth z kl. IIe; 2 miejsce: Sebastian Przybył          z kl. IIf; 3 miejsce: Mateusz Tworek z kl. Ic.

Rowerowa Gra Miejska „Gliwice 2013” z metą w Gliwicach: (27.04.2013 r.):

-w imprezie drużyna zajęła 2 miejsce w składzie: Przybył Sebastian z IIf, Mariusz Weingarth   z kl. IIe, Mateusz Tworek z kl. Ic, Konrad Błaszczyk z kl. Ic.

47 Rajd Szlakami Powstań Śląskich z metą w Błotnicy Strzeleckiej: (23. – 25.05.2013 r.)

– kolarski tor przeszkód: 1 miejsce zdobył Mariusz Weingarth z IIe, 3 miejsce: Mateusz Tworek z Ic;

   w kategorii dziewcząt: 1 miejsce zdobyła Weronika Galej z Id;

– drużynowo w konkursie na piosenkę powstańczą zajęliśmy 3 miejsce;

– w punktacji pucharowej na trasach kolarskich zajęliśmy 2 miejsce.

Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan” – Gliwice: (14.06.2013 r.)

– w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1 miejsce;

1 miejsca zajmowali: w jeździe na czas Arkadiusz Harboła z kl. IIIe, w slalomie Adrian Małek         z kl. IIb, w rzucie do celu Weronika Galej z kl. Id.

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (39 odznak), są to:

☺ Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                        – 22 osoby;

☺ Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                                     –    5 osób;

☺ Kolarska Odznaka Turystyczna                                                  –    2 osoby;

☺ Jubileuszowa Odznaka „60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK” –    2 osoby;       

☺ Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                           –    1 osoba;

☺ Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                                     –    1 osoba; 

☺ Odznaka „Turysta Senior”                                                          –    6 osób                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                        

                                                                                                                      

ROK SZKOLNY 2011/2012

                                                                                                                                                                     

Od początku roku szkolnego 2011/2012 braliśmy udział w wielu imprezach rowerowych sobotnio-niedzielnych.
A oto nasze osiągnięcia:

 

17 czerwca został zorganizowany przez Urząd Miasta Gliwice Rajd „Zielone Gliwice – Ekologiczne Miasto” z metą w Szałszy. W tej małej wiosce podgliwickiej znajdują się ciekawe zabytki: drewniany kościółek i pałac w stylu neogotyku angielskiego .Oprócz tego znajduje się duża stadnina koni i mini zoo. Meta była zlokalizowana w stadninie koni. Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce w konkursie ekologicznym, wykazując się dużą wiedzą na ten temat.

16 czerwca miał miejsce XXVI Rajd Kolarski „Ramżów” z metą w Leszczynach. Impreza połączona była ze zwiedzaniem miasta i gminy Czerwionka - Leszczyny. Po drodze zwiedzaliśmy prawie wszystkie dzielnice, i nie tylko. Następnie na stadionie „Piast Leszczyny” oglądaliśmy zmagania trampkarzy, którzy walczyli o wejście do rozgrywek finałowych – gospodarzom ściany nie pomogły, przegrali. Na zakończenie rajdu odbyły się konkursy. W rzucie bilami Mariusz Weingarth z kl. 1e zajął 3 miejsce. W konkursie rzutu lotkami 1 miejsce zajął opiekun Piotr Kalinowski.

10 czerwca został przeprowadzony Rajd „Wędrówki po Górnym Śląsku” ze zwiedzaniem drewnianego kościółka w Borowej Wsi oraz pałacu w Chudowie. W ramach imprezy zorganizowano konkurs, dwubój turystyczny, na który składał się konkurs krajoznawczy i żółwia jazda. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Wandzel z kl. 1e, 2 miejsce Mariusz Weingarth kl. Ie. W Chudowie oglądaliśmy pokazy ratownictwa drogowego zorganizowane przez Straż Pożarną z Chudowa i Knurowa.

03 czerwca odbył sięRajd Kolarski „Śląskie Manewry” z metą w Bytomiu Stroszku. Na terenie po byłej kopalni węgla kamiennego, KWK „Powstańców Śląskich”, przeprowadzono pokazy sprzętu wojskowego, także inscenizację operacji „Overlord” – lądowania aliantów w Normandii oraz bitwy pod Arnhem. Odbył się też konkurs sprawnościowy – strzelanie z łuku. Uczeń Sebastian Przybył z klasy If zajął 1 miejsce, a Konrad Błaszczyk z kl. 1e zajął  2 miejsce. W drodze powrotnej uczestnicy imprezy zwiedzili pałac w Miechowicach.

28 maja odbył się II Szkolny Rajd Ekologiczny w Gliwicach. Impreza miała charakter wieloetapowy. Najpierw w naszej szkole przeprowadzono w miesiącu maju zbiórkę elektrośmieci, uzbieraliśmy aż 246 kg odpadów - zajęliśmy II miejsce. Następnie podczas rajdu rowerowego uczniowie mieli sześć punktów zadaniowych teoretycznych i praktycznych związanych z ekologią. Nasza drużyna zajęła w klasyfikacji generalnej 5 miejsce.

27 maja został przeprowadzony XIII Rajd "Święto Roweru" z metą w przepięknym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym "Energetyk" nad Jeziorem Dzierżno Małe. W ramach imprezy zorganizowano konkursy, tym razem nie rowerowe. W rzucie oponą do celu : 1 miejsce zdobył Sebastian Przybył z klasy I f, 4 miejsce Konrad Błaszczyk  z klasy I e. W rzucie bilą: 2 miejsce zajął Konrad Błasczyk, 4 miejsce Sebastian Przybył. W rzucie "gumiakiem" na odległość: 2 miejsce zdobył Sebastian Przybył, 3 miejsce Konrad Błaszczyk."

25 maja odbyły się w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach IX Mistrzostwa Gliwic w Kolarstwie Górskim szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 105 zawodników w 4 kategoriach. Zawodnicy mieli do pokonania 1,2 lub 3 pętle po 3100 metrów  w zależności od kategorii. Drużyna dziewcząt przygotowana przez Panią Małgorzatę Kasprowiak zajęła 1 miejsce, a indywidualnie 2 miejsce zajęła Natalia Mazur z klasy I d, 4 miejsce Natalia Godlewska z klasy I d. Drużyna chłopców zajęła 5 miejsce.

20 maja odbył się Turystyczny Rajd Kolarski "Tulipany 2012" po Ziemi Pyskowickej z metą w Kamieńcu. Przy pięknej pogodzie uczestnicy imprezy zwiedzili Zabytkową Stację Wodociągową "Zawada" w Karchowicach oraz pałac w Kamieńcu. Odbył się także kankurs komputerowy - "Czy znasz znaki drogowe?". Uczeń Mariusz Weingarth z klasy I e zajął 3 miejsce. W konkursie strzeleckim przeznaczonym dla dorosłych, opiekun drużyny Piotr Kalinowski z karabinku pneumatycznego w pozycji stojącej zajął 2 miejsce.

22 kwietnia sekcja rowerowa SKKT wzięła udział w imprezie turystycznej - 43 Młodzieżowym Rajdzie Kolarskim z metą w Rachowicach. Podczas imprezy podziwiano uroki krajobrazu Ziemi Gliwickiej oraz zabytki architektury drewnianej w Ostropie i rachowicach. Indywidualnie uczniowie startowali w wielu konkurencjach zajmując w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca:

 • w konkursie sprawnościowym "Rowerowy tor przeszkód": I miejsce Sebastian Przebył z kl. I f, II miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e,
 • w konkursie sprawnościowym "Rzut bulami": III miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e,
 • w konkursie krajoznawczym i wiedzy o ruchu drogowym: I miejsce Piotr Kalinowski (opiekun), II miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e.

4 kwietnia Kuratorium  Oświaty w Katowicach zorganozowało eliminacjedo Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego, który stał na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji uczestniczyła też drużyna z naszej szkoły. Ostaecznie drużyna w składzie: Nicola Badura, Karolina Cholewa i Martyna Święch z kl. I b zajęła VI miejsce.

Zarząd Główny PTTK przeprowadził coroczny Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. W tym roku pierwszy etap odbył się w Gliwicach w dniach 23 - 24 marca.
Nasza I drużyna szkolna startująca w tym turnieju w składzie: Piotr Buchta , Michał Turij i Dawid Wandzel z kl. I e zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce. W poszczególnych konkurencjach zajmowała miejsca:

 • III miejsce w konkursie "Kolarski tor sprawnościowy",
 • IV miejsce w konkursie "Pierwszej pomocy",
 • IV miejsce w turystycznym matszu na orientację,
 • V miejsce w konkursie "Tyrystyczne ABC".

Druga drużyna startująca wtym turnieju w składzie: Nicola Badura, Karolina Cholewa i Martyna Święch z kl. I b zajęła w klasyfikacji generalnej VI miejsce. W poszczególnych konkurencjach zajmowała miejsca:

 • II miejsce w konkursie "Pierwszej pomocy",
 • IV miejsce w konkursie "Kolarski tor sprawnościowy",
 • VI miejsce w turystycznym matszu na orientację,
 • VI miejsce w konkursie "Tyrystyczne ABC".

Serdecznie gratulujemy!

7 październik Gliwicka Masa Krytyczna. W konkurencji żółwia jazda I miejsce zajął Bartłomiej Gawinek z klasy Ic,
II miejsce Karol Rogoża z I a, III Smaga Kamil z I e.

1 październik XXV Rajd Kolarski w Stanowicach. W slalomie rowerowym w kategorii chłopców
I miejsce zajął Sebastian Przybył z I f, w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Weronika Wiatr z klasy I b. W konkurencji rzut bulami I miejsce zajął Dawid Dobisz z klasy I b.

24 wrzesień 19 Zlot Młodzieży "Toszek 2011" . W drużynowym torze przeszkód zajęliśmy I miejsce, w turnieju "piątek piłkarski" II miejsce. W rowerowym torze przeszkód w kategorii chłopców I miejsce zajął Kamil Smaga z klasy I e,
III miejsce Mateusz Zarański z II g, natomiast w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Agnieszka Wójcik z II g,
II miejsce Nicola Witek z III f , a III Weronika Poczmańska również z klasy II f.

22 wrzesień "Dzień bez samochodu" impreza zorganizowana przez UM w Gliwicach. W konkurencji przeciąganie liny drużynowo zajęliśmy II miejsce, w stójce rowerowej III miejsce zajął Seweryn Balcarczyk z klasy Ic, w slalomie rowerowym- I miejsce zajął Sosnowski Marcin z II f, II miejsce Seweryn Balcarczyk z I c,
III miejsce Gontarz Sebastian z I e.

17 wrzesień impreza rowerowa "Szlakiem kolejki wąskotorowej " w Knurowie. W konkursie krajoznawczym
I miejsce zajął Kamil Szczygieł z klasy I e, II miejsce Gabor Patryk z klasy II g.

11 wrzesień wycieczka rowerowa "Ekologiczne Gliwice" z metą w Rudach Wielkich, w quizie ekologicznym drużynowo zajęliśmy I miejsce.

10 wrzesień  IX Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego - żółwia jazda: I miejsce Gontarz Sebastian z klasy I e,
II miejsce Gabor Patryk z klasy II g, III miejsce Szbat Szymon z klasy I b.

 

 


Wykaz podręczników
REKRUTACJA 2018/2019
EGZAMINACYJNE ABC
Zajęcia pozalekcyjne
Zapowiedzi
EGZAMINACYJNE ABC ÓSMOKLASISTY
EGZAMINACYJNE ABC GIMNAZJALISTY
Stołówka szkolna
Przedmiotowy System Oceniania
POZYTYWNI.GLIWICE.PL
CYBERPRZEMOC
Nasza szkoła na Facebooku
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
Wymagania edukacyjne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Biblioteka szkolna
Szkolny Klub Wolontariatu
Koła zainteresowań
Zajęcia pozalekcyjne
PRACA
Doradztwo zawodowe
Dziennik elektroniczny
Ferie zimowe
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice
Piłka ręczna dziewcząt
Testy sprawnościowe
Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2017/2018
Brak wpisów