Koło rowerowe SKKT

 ROK SZKOLNY 2015/2016 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim kolejne atrakcje dla rowerzystów ze Szkolnego Koła Rowerowego. Na dobry początek wybraliśmy się na XXIII Zlot Młodzieży "Toszek 2015". Pokonaliśmy wspólnie 60 km. Czas jazdy: 4h 25' .Średnie tempo: ok.15km/h. Jedna przebita opona :) Krzysztof Kowalski z klasy IIIa gimnazjum zdobył III miejsce w grze w bule, a Weronika Karolczyk z II e gimnazjum zajęła I miejsce w rowerowym torze przeszkód :)

13 października uczniowie naszej szkoły wyruszyli na trasę XIV EKO RAJDU ROWEROWEGO POD PATRONATEM ZYGMUNTA FRANKIEWICZA - PREZYDENTA MIASTA GLIWICE. Na miejscu, ubrani w pamiątkowe koszulki, nakarmieni słodkimi pączkami oraz pyszną grochówką, ogrzani gorącą herbatą rozpoczęli zmagania sportowe. Liczne uczestnictwo uczestników zostało docenione. Cała ekipa otrzymała od organizatorów I miejsce i piękny PUCHAR oraz słodkie nagrody  GRATULACJI MOC !!!

 

 ROK SZKOLNY 2014/2015

15.10.2014 r. o godzinie 8.40 wyruszyliśmy wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 21 na trasę XIII Eko Rajdu pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Zgodnie z prognozą dzień był pogodny i bez opadów. Jechaliśmy przez drogi miasta, leśne ścieżki i po pokonaniu 13 km, kilku awariach rowerowych dojechaliśmy na Kąpielisko Leśne. Na miejscu, ubrani w pamiątkowe koszulki i nakarmieni słodziutkimi pączkami oraz pyszną grochówką, rozpoczęliśmy nasze zmagania sportowe. Całą ekipą braliśmy udział w różnych konkurencjach -  było dużo śmiechu i super zabawy!

Adrianowi Małkowi uczniowi klasy II a udało się wywalczyć drugie miejsce w stójce kolarskiej.

Na największą niespodziankę czekaliśmy do końca rajdu. Nasze liczne uczestnictwo (ok. 41+ 4 opiekunów) zostało docenione, zajęliśmy I miejsce. Otrzymaliśmy słodkie nagrody i piękny puchar. Około godziny 16 zmachani, ale szczęśliwi wróciliśmy z pucharem w sakwie do Sośnicy.

Naszą rowerową przygodę będziemy kontynuować i już w niedzielę o godz. 9:30 wyruszamy na kolejną wyprawę do Chudowa, gdzie będzie czekać na nas wiele atrakcji.

                                                                                                                                    

 

    ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Głównym celem działalności kółka rowerowego jest popularyzacja turystyki kolarskiej i krajoznawstwa, przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

 

         Nasza młodzież brała udział w wielu konkursach sprawnościowych i krajoznawczych zajmując czołowe miejsca – oto przykładowe imprezy: 

 

„III Festiwal Bezpieczeństwa” impreza w ramach Europejskiego Dnia Dziedzictwa Kulturowego w Gliwicach (14.09.2013 r.)
    - żółwia jazda: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc, 2 m-ce Mariusz Weingarth  z IIIe,  3 m-ce zajął Kowalski Krzysztof z Ia.

XXI Zlot Młodzieży z metą w Toszku (21.09.2013 r.):
   - rowerowy tor sprawnościowy: 1 miejsce zajął Adam Geppert z kl. 1b.

          

                                        

Europejski Dzień bez Samochodu z metą w Gliwicach (22.09.2013 r.):
   - konkurencja w podbijaniu piłką siatkową: 1 miejsce zdobyła Patrycja Smolka z kl. IIIa, 2 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa;

   - konkurencja w żonglowaniu piłką nożną: 1 miejsce zdobył Dawid Mościcki z kl.Ie;

   - skok w dal z miejsca: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc;

   - bieg sprinterski: 1 miejsce zdobyła Patrycja Smolka z kl. IIIa, 3 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa;

    -slalom rowerowy: 1 m-ce zdobył Dominik Szczepocki  kl. Ib, 2 m-ce zdobył Dawid Mościcki  kl.Ie;

   - wyścig rowerowy: 1 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk  z IIc, w kategorii dziewcząt: 1 miejsce   Ewelina Smolka z kl. IIIa.

XIII Zabrzański Wyścig Szosowy dla Niezrzeszonych (29.09.2013 r.):

    - rowerowy tor przeszkód: 1 miejsce zajęła Agnieszka Purwin w kategorii kobiet.

XII Eko Rajd „Gliwice 2013” z metą w Gliwicach (09.10.2013 r.):

    - w imprezie drużyna z gimnazjum zajęła 1 miejsce, drużyna z liceum 2 miejsce;

    - w żółwiej jeździe: 2 miejsce zajął Seweryn Balcarczyk z kl. Ie;

    - w stójce: 2 miejsce zdobył Seweryn Balcarczyk z kl. Ie.      

56 Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego z metą w Chudowie (20.10.2013 r.):

  – kolarski tor przeszkód: 1 miejsce zdobył Szymon Spychalski z kl. If;

  – drużynowo zajęliśmy 3 miejsce.

W konkursie na Najlepszą Sekcję Turystyki Kolarskiej działającej w Gliwicach w roku 2013 – zdobyliśmy 1 miejsce.

W konkursie na Najlepszy Klub Krajoznawczo-Turystyczny w Gliwicach  w roku szkolnym 2012/2013 – zdobyliśmy 1 miejsce.

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (27 odznak), są to:

- Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                     –  24 osoby;

- Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                                    –  1 osoba;       

- Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                        – 1 osoba;

- Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                                  – 1 osoba; 

                                                                                                                                                                                                                         

14 – 15 marca  rozegrany został wielodyscyplinowy Ogólnopolski Turniej Turystyczno –Krajoznawczy w Gliwicach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą turystyczną, z krajoznawstwa, z przepisów ruchu drogowego, z udzielania pierwszej pomocy, z topografii, z rozpoznawania gatunków drzew oraz znajomością zabytków woj. śląskiego. Mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód i trasę marszu na orientację. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

 • Geppert Adam  kl. 1b
 • Paruch Dominika  kl. 1b
 • Szaruga Agata  kl. 1b

która zajęła VI miejsce.   Gratulujemy sukcesu!

 

9 kwietnia odbył się w Zespole Szkół Samochodowych w Gliwicach konkurs na szczeblu powiatowym Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurencje obejmowały test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, pokaz przedmedyczny, jazdę rowerem po placu manewrowym oraz tor przeszkód.

Nasza drużyna w składzie:

 • Choroś Paweł  kl. 3e
 • Wandzel Dawid  kl. 3e
 • Weingarth Mariusz  kl. 3e
 • rez. Gontarz Sebastian  kl. 3e

zajęła I miejsce.

 

Natomiast nasza drużyna licealna wystartowała na szczeblu powiatowym w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Konkurencje obejmowałytest teoretyczny z przepisów ruchu drogowego, pokaz przedmedyczny, jazdę motorowerem po placu manewrowym oraz test Stewarda. Drużyna w składzie: Leszczyński Jan, Menżyk Rafał i Wasiłek Radosław z kl. 1a,

zdobyli 5 miejsce.   

Gratulujemy zwycięzcom!

 

26 kwietnia odbyła się Rowerowa Gra Miejska „Gliwice 2014”, zorganizowana przez Turystyczny Klub Kolarski im. Władysława Huzy w Gliwicach. Uczestnicy Gry strategicznej zapoznali się z infrastrukturą rowerową oraz ciekawymi miejscami Gliwic, a organizator zapewnił dobrą zabawę i wspaniałą atmosferę. W imprezie udział wzięły dwie drużyny              z naszej szkoły –„Gimnazjaliści” i „Młodzieżowcy”, które otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

27 kwietnia odbył się 45 Młodzieżowy Rajd Kolarski z met.ą w Rachowicach.                           W konkursie sprawnościowym „Rowerowy tor przeszkód” 1 miejsce zajął Michał Jańta,        2 miejsce zajął Szymon Arbaszewski. W klasyfikacji drużynowej Nasza młodzież zajęła            1 miejsce i otrzymała okazały puchar. Podczas imprezy grupa miłośników strategii wojskowej zorganizowała konkurs strzelecki z broni snajperskiej. Uczeń Michał Jańta zdobył 1 miejsce i tytuł „Strzelecki Mistrz Przetrwania”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

29 kwietnia w Gimnazjum nr 10 w Gliwicach odbył się IV Rajd Rowerowy Szkół Gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Zadania konkursowe związane były z ekologią – teoria i praktyka. Wszystkie pytania i zadania obejmowały zagadnienia ujęte w podstawie programowej szkoły gimnazjalnej. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna             z klasy 3e, przygotowana przez Panią Alinę Konior, w składzie:

 • Sonia Miesiączek
 • Julia Malcharczyk
 • Paulina Kwiecińska
 • Aleksandra Pastucha

 

W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                    

15 i 16 maja odbył się 48 Rajd Szlakami Powstań Śląskich w Błotnicy Strzeleckiej, pod hasłem: „UCZYMY SIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY OD POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH”.  Organizatorem imprezy był Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej.

W konkursie rysunkowym 1 miejsce zajął Henryk Wajnoch (za precyzję wykonania),3 miejsce zajęła Agata Szaruga, która również zdobyła 2 miejsce w kolarskim torze przeszkód. Drużynowo Nasza grupa zajęła 1miejsce w konkursie na piosenkę powstańczą, a w punktacji pucharowej zdobyliśmy 2 miejsce.

 

Ta sama drużyna brała udział w dniu 17 maja w VII Rajdzie Rowerowym „O zielony liść kasztanowca” z metą w Rachowicach. W konkursie biegu w worku 1 miejsce zajął Henryk Wajnoch, a 3 miejsce Radosław Wasiłek. Natomiast w rzucie na odległość 2 miejsce zajął Henryk Wajnoch.   Gratulujemy sukcesów!

                                                                             

30 maja w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach(ul. Okrzei, ul. Chorzowska,ul. Szymanowskiego) odbyły się XI Mistrzostwa Gliwic w Kolarstwie Górskim Szkół Gimnazjalnych. Dziewczęta miały do pokonania 2 okrążenia, a chłopcy 3 okrążenia. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt zajęła 1 miejsce, zdobywając tytuł Mistrzów Gliwic  w kolarstwie górskim. Drużynę reprezentowały: Wiktoria Gadaj, Aneta Konieczna, Daria Nowacka, Małgorzata Świątkowska, Weronika Timberman, Kamila Waliszewska, Małgorzata Żurawska z klasy 3a, oraz Weronika Galej i Martyna Hatey z klasy 2d. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzów. Na wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 3f, Sebastian Przybył, który zdobył najwięcej punktów dla drużyny.

Indywidualnie wysokie 2 miejsce zajęła uczennica Weronika Galej i tytuł wicemistrza Gliwic. 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 czerwca odbył się XV Rajd Rowerowy Powiatu Mikołowskiego z metą  w Ornontowicach. W kolarskim torze przeszkód w kategorii kobiet: 1 miejsce zajęła Teresa Waller, 2 miejsce Aleksandra Wancel, 3 miejsce Weronika Pilch, 4 miejsce Natalia Wyleżoł, wszystkie uczennice z klasy 3f. W kategorii mężczyzn 2 miejsce zajął Sebastian Przybył z kl.3f, a opiekun drużyny Piotr Kalinowski 1 miejsce. 

W konkursie rzutu dętką: 2 miejsce zajęła Weronika Pilch, a 4 miejsce Sebastian Przybył.

 

W skrócie:
I rajd Kwitnących Rododendronów z metą w Rudach (01.06.2014): w rzucie piłeczkami 4 miejsce zajął Sebastian Przybył z klasy 3f.
Rajd „Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan” z metą w Gliwicach (06.06.2014): w żółwiej jeździe 1 miejsce zajął Adrian Małek z klasy 2b.
XXII Rajd „Święto Roweru” z metą w Dzierżnie (08.06.2014): w konkursie skoków w worku 4 miejsce zajął Sebastian Przybył z klasy 3f.

 15 czerwca odbył się Rajd Rowerowy „Zielone Gliwice – Ekologiczne Miasto”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Gliwicach Wydział Środowiska. Drużyny miały do przejechania całą trasę ścieżkami rowerowymi, od urzędu miejskiego do dzielnicy Gliwic –  Czechowic. Na mecie przeprowadzono konkurs ekologiczny o tematyce „Inwestycje proekologiczne w Gliwicach”. Uczeń Naszej szkoły Sebastian Przybył z klasy 2f zajął 2 miejsce. Gratulujemy

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

 

           Głównym celem działalności kółka rowerowego jest popularyzacja turystyki kolarskiej i krajoznawstwa, przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

           Ogółem członkowie sekcji rowerowej wzięli udział w 9 imprezach i wycieczkach rowerowych sobotnio-niedzielnych po Ziemi Gliwickiej i Ziemi Rybnickiej, przygotowanych i przeprowadzonych przez opiekunów SKKT oraz oddziały PTTK województwa śląskiego.

         Oprócz zwiedzania zabytków i podziwiania piękna krajobrazu Ziemi Śląskiej, młodzież bierze też udział w wielu konkursach sprawnościowych oraz krajoznawczych zajmując czołowe miejsca – na przykład w imprezie:   

 

20 Zlot Młodzieży: z metą w Toszku (22.09.2012 r.)

-żółwia jazda: 1 miejsce zdobył Przybył Sebastian z IIf,
                      2 miejsce Dudziński Piotr z Ib,
                      3 miejsce Adaszak Kamil z IIa,
                      4 miejsce Gabor Patryk z IIb.

Europejski Dzień bez Samochodu: Gliwice (23.09.2012 r.)

-w wieloboju siłowym 1 miejsce zajął Dudziński Piotr z kl. Ib;

-w wieloboju piłkarskim 1 miejsce zajął Adaszak Kamil z kl. IIa,
                                     2 miejsce Dudziński Piotr z kl. Ib.

  

                                               

Rajd Turystyczny „Dzień bez Samochodu” z metą w Gierałtowicach:(30.09.2012 r.)

-w konkursie żółwiej jeździe 1 miejsce zajął Dudziński Piotr z kl.Ib,
                                           2 miejsce
Mariusz Weingarth z kl. IIe,
                                           3 miejsce Błaszczyk Konrad z kl. Ic,
                                           4 miejsce Tworek Mateusz z kl. Ic.

XI Eko Rajd „Uśmiechnięte Gliwice” z metą w Czechowicach (10.10.2012 r.)

-w rowerowym rzucie do celu: 1 miejsce zajął Łasek Ireneusz z kl. If; 

-w stójce: 3 miejsce zająłTurij Michał z kl. IIe;

-w wyścigu terenowym: 2 miejsce uzyskała Purwin Aleksandra z kl. IIa LO,

                                     3 miejsce Purwin Magdalena z kl. IIa LO;

-w przeciąganiu liny: drużyna I zdobyła 2 miejsce, a drużyna II zajęła 3 miejsce.

55 Zakończenie Turystycznego Sezonu Kolarskiego z metą w Chudowie (21.10.2012 r.):

-w rowerowym torze przeszkód 1 miejsce zajął Przybył Sebastian z II;

-w konkursie krajoznawczym 1 miejsce zajął Kalinowski Piotr (opiekun).

 

W konkursie na Najlepszą Sekcję Turystyki Kolarskiej w 2012 roku, organizowanym przez Oddział PTTK Ziemi Gliwickiej, Nasza Szkoła zajęła 1 miejsce.

 

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (ogółem 27 odznak), są to:

☺ Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                7 osób;

☺ Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                              4 osoby;      

☺ Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                 4 osoby;

☺ Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                            4 osoby;

☺ Jubileuszowa Odz. „60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK”  3 osoby; 

☺ Odznaka „Turysta Senior”                                               3 osoby;

☺ Kolarska Odznaka Turystyczna                                        2 osoby                                                                                                                                                                                                                         

         W II semestrze  nasi uczniowie brali udział w 22 imprezach i wycieczkach rowerowych sobotnio – niedzielnych po Ziemi Gliwickiej, przygotowanych i przeprowadzonych przez opiekunów SKKT oraz oddziały PTTK województwa śląskiego.

         Oprócz zwiedzania zabytków i podziwiania piękna krajobrazu Ziemi Śląskiej, młodzież brała też udział w wielu konkursach sprawnościowych oraz krajoznawczych zajmując czołowe miejsca –  na przykład w imprezie:   

 Otwarcie Turystycznego Sezonu Kolarskiego „Topienie Marzanny”: z metą w Tworogu Małym (17.03.2013 r.)

-rowerowy tor przeszkód: kat. „Mężczyźni młodsi” – 2 miejsce zdobył Sebastian Przybył  z IIf, 3 m-ce Mariusz Weingarth  z IIe. W kat. „Uczestnicy młodsi” – 2 m-ce zajął Konrad Błaszczyk z Ic.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy: Gliwice (22. – 23.03.2013 r.)

-Samarytanka: 1 miejsce zajęła drużyna w składzie – Urszula Dudek z Ib, Martyna Święch z IIb, Oliwia Wawrzaszek z Ia;

-kolarski tor sprawnościowy: 2 miejsce zajęła drużyna w składzie – Paweł Choroś, Dawid Wandzel   i Adam Wrona z kl. IIe;

 – marsze na orientację: 3 miejsce zajęła drużyna w składzie – Paweł Choroś, Dawid Wandzel  i Adam Wrona z kl. IIe;

      

                                            

XVII Rajd  pieszo-kolarski „Witaj Wiosno 2013” z metą w Czerwionce:(13.04.2013 r.)

-w rzucie piłką koszykową do kosza: 2 miejsce zdobył Konrad Błaszczyk z kl. Ic.

44 Młodzieżowy Rajd Kolarski z metą w Rachowicach: (21.04.2013 r.)

-rowerowy tor przeszkód: 1 miejsce zajął Mariusz Weingarth z kl. IIe; 2 miejsce: Sebastian Przybył          z kl. IIf; 3 miejsce: Mateusz Tworek z kl. Ic.

Rowerowa Gra Miejska „Gliwice 2013” z metą w Gliwicach: (27.04.2013 r.):

-w imprezie drużyna zajęła 2 miejsce w składzie: Przybył Sebastian z IIf, Mariusz Weingarth   z kl. IIe, Mateusz Tworek z kl. Ic, Konrad Błaszczyk z kl. Ic.

47 Rajd Szlakami Powstań Śląskich z metą w Błotnicy Strzeleckiej: (23. – 25.05.2013 r.)

– kolarski tor przeszkód: 1 miejsce zdobył Mariusz Weingarth z IIe, 3 miejsce: Mateusz Tworek z Ic;

   w kategorii dziewcząt: 1 miejsce zdobyła Weronika Galej z Id;

– drużynowo w konkursie na piosenkę powstańczą zajęliśmy 3 miejsce;

– w punktacji pucharowej na trasach kolarskich zajęliśmy 2 miejsce.

Bezpieczne Wakacje Młodych Gliwiczan” – Gliwice: (14.06.2013 r.)

– w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 1 miejsce;

1 miejsca zajmowali: w jeździe na czas Arkadiusz Harboła z kl. IIIe, w slalomie Adrian Małek         z kl. IIb, w rzucie do celu Weronika Galej z kl. Id.

 Uczniowie zdobywali też odznaki turystyki kwalifikowanej (39 odznak), są to:

☺ Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza                                        – 22 osoby;

☺ Odznaka Turystyczna Ziemi Gliwickiej                                     –    5 osób;

☺ Kolarska Odznaka Turystyczna                                                  –    2 osoby;

☺ Jubileuszowa Odznaka „60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK” –    2 osoby;       

☺ Regionalna Odznaka Krajoznawcza                                           –    1 osoba;

☺ Odznaka Krajoznawcza Woj. Śląskiego                                     –    1 osoba; 

☺ Odznaka „Turysta Senior”                                                          –    6 osób                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                        

                                                                                                                      

ROK SZKOLNY 2011/2012

                                                                                                                                                                     

Od początku roku szkolnego 2011/2012 braliśmy udział w wielu imprezach rowerowych sobotnio-niedzielnych.
A oto nasze osiągnięcia:

 

17 czerwca został zorganizowany przez Urząd Miasta Gliwice Rajd „Zielone Gliwice – Ekologiczne Miasto” z metą w Szałszy. W tej małej wiosce podgliwickiej znajdują się ciekawe zabytki: drewniany kościółek i pałac w stylu neogotyku angielskiego .Oprócz tego znajduje się duża stadnina koni i mini zoo. Meta była zlokalizowana w stadninie koni. Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce w konkursie ekologicznym, wykazując się dużą wiedzą na ten temat.

16 czerwca miał miejsce XXVI Rajd Kolarski „Ramżów” z metą w Leszczynach. Impreza połączona była ze zwiedzaniem miasta i gminy Czerwionka - Leszczyny. Po drodze zwiedzaliśmy prawie wszystkie dzielnice, i nie tylko. Następnie na stadionie „Piast Leszczyny” oglądaliśmy zmagania trampkarzy, którzy walczyli o wejście do rozgrywek finałowych – gospodarzom ściany nie pomogły, przegrali. Na zakończenie rajdu odbyły się konkursy. W rzucie bilami Mariusz Weingarth z kl. 1e zajął 3 miejsce. W konkursie rzutu lotkami 1 miejsce zajął opiekun Piotr Kalinowski.

10 czerwca został przeprowadzony Rajd „Wędrówki po Górnym Śląsku” ze zwiedzaniem drewnianego kościółka w Borowej Wsi oraz pałacu w Chudowie. W ramach imprezy zorganizowano konkurs, dwubój turystyczny, na który składał się konkurs krajoznawczy i żółwia jazda. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Wandzel z kl. 1e, 2 miejsce Mariusz Weingarth kl. Ie. W Chudowie oglądaliśmy pokazy ratownictwa drogowego zorganizowane przez Straż Pożarną z Chudowa i Knurowa.

03 czerwca odbył sięRajd Kolarski „Śląskie Manewry” z metą w Bytomiu Stroszku. Na terenie po byłej kopalni węgla kamiennego, KWK „Powstańców Śląskich”, przeprowadzono pokazy sprzętu wojskowego, także inscenizację operacji „Overlord” – lądowania aliantów w Normandii oraz bitwy pod Arnhem. Odbył się też konkurs sprawnościowy – strzelanie z łuku. Uczeń Sebastian Przybył z klasy If zajął 1 miejsce, a Konrad Błaszczyk z kl. 1e zajął  2 miejsce. W drodze powrotnej uczestnicy imprezy zwiedzili pałac w Miechowicach.

28 maja odbył się II Szkolny Rajd Ekologiczny w Gliwicach. Impreza miała charakter wieloetapowy. Najpierw w naszej szkole przeprowadzono w miesiącu maju zbiórkę elektrośmieci, uzbieraliśmy aż 246 kg odpadów - zajęliśmy II miejsce. Następnie podczas rajdu rowerowego uczniowie mieli sześć punktów zadaniowych teoretycznych i praktycznych związanych z ekologią. Nasza drużyna zajęła w klasyfikacji generalnej 5 miejsce.

27 maja został przeprowadzony XIII Rajd "Święto Roweru" z metą w przepięknym ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym "Energetyk" nad Jeziorem Dzierżno Małe. W ramach imprezy zorganizowano konkursy, tym razem nie rowerowe. W rzucie oponą do celu : 1 miejsce zdobył Sebastian Przybył z klasy I f, 4 miejsce Konrad Błaszczyk  z klasy I e. W rzucie bilą: 2 miejsce zajął Konrad Błasczyk, 4 miejsce Sebastian Przybył. W rzucie "gumiakiem" na odległość: 2 miejsce zdobył Sebastian Przybył, 3 miejsce Konrad Błaszczyk."

25 maja odbyły się w Parku Kultury i Wypoczynku w Gliwicach IX Mistrzostwa Gliwic w Kolarstwie Górskim szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 105 zawodników w 4 kategoriach. Zawodnicy mieli do pokonania 1,2 lub 3 pętle po 3100 metrów  w zależności od kategorii. Drużyna dziewcząt przygotowana przez Panią Małgorzatę Kasprowiak zajęła 1 miejsce, a indywidualnie 2 miejsce zajęła Natalia Mazur z klasy I d, 4 miejsce Natalia Godlewska z klasy I d. Drużyna chłopców zajęła 5 miejsce.

20 maja odbył się Turystyczny Rajd Kolarski "Tulipany 2012" po Ziemi Pyskowickej z metą w Kamieńcu. Przy pięknej pogodzie uczestnicy imprezy zwiedzili Zabytkową Stację Wodociągową "Zawada" w Karchowicach oraz pałac w Kamieńcu. Odbył się także kankurs komputerowy - "Czy znasz znaki drogowe?". Uczeń Mariusz Weingarth z klasy I e zajął 3 miejsce. W konkursie strzeleckim przeznaczonym dla dorosłych, opiekun drużyny Piotr Kalinowski z karabinku pneumatycznego w pozycji stojącej zajął 2 miejsce.

22 kwietnia sekcja rowerowa SKKT wzięła udział w imprezie turystycznej - 43 Młodzieżowym Rajdzie Kolarskim z metą w Rachowicach. Podczas imprezy podziwiano uroki krajobrazu Ziemi Gliwickiej oraz zabytki architektury drewnianej w Ostropie i rachowicach. Indywidualnie uczniowie startowali w wielu konkurencjach zajmując w swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca:

 • w konkursie sprawnościowym "Rowerowy tor przeszkód": I miejsce Sebastian Przebył z kl. I f, II miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e,
 • w konkursie sprawnościowym "Rzut bulami": III miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e,
 • w konkursie krajoznawczym i wiedzy o ruchu drogowym: I miejsce Piotr Kalinowski (opiekun), II miejsce Mariusz Weingarth z kl. I e.

4 kwietnia Kuratorium  Oświaty w Katowicach zorganozowało eliminacjedo Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego, który stał na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji uczestniczyła też drużyna z naszej szkoły. Ostaecznie drużyna w składzie: Nicola Badura, Karolina Cholewa i Martyna Święch z kl. I b zajęła VI miejsce.

Zarząd Główny PTTK przeprowadził coroczny Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno - Krajoznawczy. W tym roku pierwszy etap odbył się w Gliwicach w dniach 23 - 24 marca.
Nasza I drużyna szkolna startująca w tym turnieju w składzie: Piotr Buchta , Michał Turij i Dawid Wandzel z kl. I e zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce. W poszczególnych konkurencjach zajmowała miejsca:

 • III miejsce w konkursie "Kolarski tor sprawnościowy",
 • IV miejsce w konkursie "Pierwszej pomocy",
 • IV miejsce w turystycznym matszu na orientację,
 • V miejsce w konkursie "Tyrystyczne ABC".

Druga drużyna startująca wtym turnieju w składzie: Nicola Badura, Karolina Cholewa i Martyna Święch z kl. I b zajęła w klasyfikacji generalnej VI miejsce. W poszczególnych konkurencjach zajmowała miejsca:

 • II miejsce w konkursie "Pierwszej pomocy",
 • IV miejsce w konkursie "Kolarski tor sprawnościowy",
 • VI miejsce w turystycznym matszu na orientację,
 • VI miejsce w konkursie "Tyrystyczne ABC".

Serdecznie gratulujemy!

7 październik Gliwicka Masa Krytyczna. W konkurencji żółwia jazda I miejsce zajął Bartłomiej Gawinek z klasy Ic,
II miejsce Karol Rogoża z I a, III Smaga Kamil z I e.

1 październik XXV Rajd Kolarski w Stanowicach. W slalomie rowerowym w kategorii chłopców
I miejsce zajął Sebastian Przybył z I f, w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Weronika Wiatr z klasy I b. W konkurencji rzut bulami I miejsce zajął Dawid Dobisz z klasy I b.

24 wrzesień 19 Zlot Młodzieży "Toszek 2011" . W drużynowym torze przeszkód zajęliśmy I miejsce, w turnieju "piątek piłkarski" II miejsce. W rowerowym torze przeszkód w kategorii chłopców I miejsce zajął Kamil Smaga z klasy I e,
III miejsce Mateusz Zarański z II g, natomiast w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Agnieszka Wójcik z II g,
II miejsce Nicola Witek z III f , a III Weronika Poczmańska również z klasy II f.

22 wrzesień "Dzień bez samochodu" impreza zorganizowana przez UM w Gliwicach. W konkurencji przeciąganie liny drużynowo zajęliśmy II miejsce, w stójce rowerowej III miejsce zajął Seweryn Balcarczyk z klasy Ic, w slalomie rowerowym- I miejsce zajął Sosnowski Marcin z II f, II miejsce Seweryn Balcarczyk z I c,
III miejsce Gontarz Sebastian z I e.

17 wrzesień impreza rowerowa "Szlakiem kolejki wąskotorowej " w Knurowie. W konkursie krajoznawczym
I miejsce zajął Kamil Szczygieł z klasy I e, II miejsce Gabor Patryk z klasy II g.

11 wrzesień wycieczka rowerowa "Ekologiczne Gliwice" z metą w Rudach Wielkich, w quizie ekologicznym drużynowo zajęliśmy I miejsce.

10 wrzesień  IX Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego - żółwia jazda: I miejsce Gontarz Sebastian z klasy I e,
II miejsce Gabor Patryk z klasy II g, III miejsce Szbat Szymon z klasy I b.

 

 


Wykaz podręczników
Z ŻYCIA SZKOŁY
Przedmiotowy System Oceniania
Wykaz podręczników szkolnych
Rada Młodzieży
Szkolny Klub Wolontariatu
Koło rowerowe SKKT
Biblioteka Szkolna
Stołówka szkolna
Klasa z poszerzoną ofertą zajęć pozalekcyjnych - artystycznych
Innowacje pedagogiczne
Z ŻYCIA SZKOŁY
Przedmiotowy System Oceniania
POZYTYWNI.GLIWICE.PL
CYBERPRZEMOC
PROJEKT WolontaROOWERiusz
Nasza szkoła na Facebooku
IV godzina WF
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice
Piłka ręczna dziewcząt
Testy sprawnościowe
Rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
Gazetka z Charakterem