Uczennica klasy 3 A LO  Patrycja Janusek otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów  za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2012/2013. Patrycja została laureatką konkursu historycznego, osiągnęła doskonałe wyniki w nauce, wykazała duże zaangażowanie w życie szkoły, a ponadto wraz z grupą taneczną Just Kidding prowadzoną przez panią trener Agatę Zeliszek zdobyła liczne wyróżnienia, których zwieńczeniem było szóste miejsce
w kategorii hip hop na niedawnych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze.

1 października drużyna w składzie: Karolina Radzikowska, Izabela Głuc, Natalia Godlewska, Karolina Stachowicz, Paulina Walus i Aleksandra Walentyńska pod opieką Pani Małgorzaty Kasprowiak wzięły udział w zawodach powiatowych "Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt". Zajęły II miejsce.

27 listopada w Gimnazjum nr 19 w Łabędach odbył się Międzyszkolny Konkurs "Sprawdź swoją wiedzę" pod hasłem "Wiedza w praktyce". Startowało 10 drużyn. Zagadnienia konkursowe obejmowały przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Należało zdobtą wiedzę przełożyć na praktykę. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny z klas 1 i 2 w składzie:

Paulina Wietrzycka kl. 1B

Kamil Brzęk kl. 1B

Piotr Miłkowski kl. 1A

Urszula Dudek kl. 2B

Karolina Mikołajewska kl. 2B

Jakub Guzek kl. 2C

Drużyna z klasy 1 zajęła II miejsce, a dużyna z klasy 2 IV miejsce.Gratulujemy laureatom.

13 grudnia  odbyła  się uroczystość  wręczenia  nagród i dyplomów  laureatom konkursów w ramach X Edycji Regionalnego Konkursu Dla Dzieci  i Młodzieży  „Śląsk – Moja Mała Ojczyzna .Schlesen - Meine Kleine Heimat zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty
i Prezydenta Miasta Gliwic. W konkursie udział wzięli następujący uczniowie gimnazjum : Basia Kasprzyk, Weronika Kozioł z kl.Ia, Wiktoria Mentel, Milena Piernikarczyk, Agata Rejnat, Karolina Pytlos i Ola Korzec z kl.Id, Ewelina Pałka z kl.IIa
oraz Nicola Badura  i Karolina Cholewa z kl.IIIb. Nasze trzy  uczennice zajęły w tym konkursie  w kategorii plastycznej
i fotograficznej II i III miejsca: Aleksandra Korzec z klasy Id zajęła  II  miejsce w  kategorii fotografia, Basia Kasprzyk z kl.Ia III miejsce w tej samej kategorii oraz Karolina Pytlos z kl.Id w kategorii plac plastycznych zajęła III miejsce.

16 grudnia 2013 roku odbyła  się uroczystość  wręczenia  nagród i dyplomów  laureatom konkursów w ramach VI Edycji Międzyszkolnego Turnieju Młodych Talentów zorganizowanego przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach. Nasza uczennica Magdalena Piech  z klasy 2 a  zajęła  II  miejsce w  kategorii plastycznej tegoż turnieju, prezentując to
w czym jest najlepsza - swoje piękne  portrety.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej "Olimpus" z geografii. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas 2a, 2b, 2c, 3b i 3f. Cieszymy się ogromnie, gdyż wśród 239 uczestników z klas drugich  mamy dwie laureatki.
         Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła: KAROLINA MIKOŁAJEWSKA z klasy 2b zdobywając 212 pkt na 240 pkt możliwych. Tytuł laureata otrzymała również DOMINIKA HAWROT z klasy 2a zdobywając 198 pkt i VIII miejsce w ogólnopolskim rankingu. Świetnie spisali się również uczestnicy z klas trzecich. Tu równiez mamy laureatów wśród 330 startujących.Nasze uczennice zajęły wysokie lokaty:

• XIV miejsce Weronika Pilch z klasy 3f
  • XVI miejsce Natalia Wyleżoł z klasy 3f
  • XVIII miejsce Karolina Cholewa z klasy 3b
  • XIX miejsce Nikola Badura z klasy 3b

Uczniów do olmpiady przygotowywała Pani Małgorzata Wilk. Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów !

REKRUTACJA 2018/2019
EGZAMINACYJNE ABC