2015/2016

 

 VII EKO – TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA GLIWICE

7 października 2015 roku w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach odbył sięVII Eko – Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Drużyna naszej szkoły w składzie: Adam Geppert (III B), Paulina Wietrzycka (III B), Karolina Pytlos (III D) i Agata Rejnat    (III D) zajęła II miejsce.

W tej samej imprezie lecz w Konkursie Indywidualnym Wiedzy Ekologicznej – Adam Geppert zajął III miejsce.

Nad konkursowymi zmaganiami naszych uczniów czuwała mgr Dagmara Knapik.

                           

 

KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

27 października 2015 roku nasza szkoła zorganizowała wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach (Filia w Gliwicach) konkurs czytelniczy dla uczniów naszego gimnazjum „Pięknie czytam. Mistrz poprawnego czytania”. Konkurs odbył się w Gliwickiej Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Trzy pierwsze miejsca zajęli:

 

                                   I miejsce: Piotr Miłkowski z klasy III A

                                   II miejsce: Natalia Ejsmontt z klasy III A

                                   III miejsce: Julia Stefańczyk z klasy III D

 

Opiekunami laureatów byli: mgr Barbara Siwek – Niedźwiecka (klasa III A) oraz mgr Ewa Ptak (klasa III D).

                                                                                   

                                                                        

 

FESTIWAL KSIĄŻKI I CZYTANIA

28 października 2015 r. rozstrzygnięto konkursy ogłoszone przez bibliotekę szkolną podczas Festiwalu Książki i Czytania:

            * w konkursie na plakat reklamujący bibliotekę i czytanie największe uznanie komisji oceniającej zyskała praca Karoliny Pytlos z klasy III d G;

            * w konkursach literackich sprawdzających wiedzę na temat życia i twórczości   znanych pisarzy i poetów nagrody otrzymały: Karina Pieniążkowska  (II a G) oraz Dominika Hawrot i Weronika Antos z klasy I a LO.

Festiwal książki i czytania zorganizowała mgr Grażyna Jarocka przy pomocy bibliotekarzy z Gliwickiej Filii Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach.

 

ZNAM GLIWICE I ZIEMIĘ GLIWICKĄ

13 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach po raz 18 – ty rozstrzygnięto konkurs „Znam Gliwice i Ziemię Gliwicką”. Uczniowie naszego gimnazjum znaleźli się na konkursowym podium:

 

                        * Piotr Miłkowski (klasa III A)zajął II miejsce,

                        * Paulina Wietrzycka (klasa III B)zajęła III miejsce

 

Paulina i Piotr przegrali o przysłowiowy włos (tylko o jeden punkt) z uczniem z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach. O fakcie, że Piotr zajął drugie a Paulina trzecie miejsce zadecydowała między nimi dogrywka, ponieważ po podliczeniu punktów ich wynik był identyczny. Należy dodać, że uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody – Piotr cieszył się z rocznego kursu językowego, natomiast Paulina otrzymała aparat kompaktowy. Rozegrany 13 listopada finał poprzedziły trzyetapowe eliminacje wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z terenu Gliwic i powiatu gliwickiego. Głównym organizatorem konkursu jak co roku była redakcja Nowin Gliwickich.

Naszych gimnazjalistów do konkursu przygotowywały – mgr Danuta Gabrysiak i mgr Halina Miłkowska.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                     

 

„ŚLADAMI SHERLOCKA HOLMESA”

25 listopada 2015 roku odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów naszego gimnazjum „Śladami Sherlocka Holmesa”. Każdą klasę gimnazjum reprezentował dwuosobowy zespół. Konkurs zorganizowała Biblioteka Szkolna ZSO-14.

Wśród reprezentantów 16 klas gimnazjum czołowe miejsca zajęły następujące drużyny:

 

                        I miejsce: Klasa II D – Agata Kalinkowska i Julia Komar

                        II miejsce: Klasa II A – Wiktoria Jurkiewicz i Karina Pieniążkowska

                        III miejsce: Klasa II B – Julia Goleń i Julia Nikodem

 

Nauczycielom - mgr Renacie Cicheckiej (klasy II A i II D) oraz mgr Ewie Ptak (klasa II B) dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu a zwycięskim drużynom gratulujemy!

 

                                        

 

 WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE – ETAP SZKOLNY

W listopadzie 2015 roku odbyły szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Dwoje uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu rejonowego:

                        * Piotr Miłkowski (klasa III A)z wiedzy o społeczeństwie

                        * Paulina Wietrzycka (klasa III B)z języka polskiego i biologii

 

Uczniom i nauczycielom (mgr Grzegorz Koniczek - wiedza o społeczeństwie, mgr Ewa Ptak - język polski, mgr Dagmara Knapik – biologia) gratulujemy kwalifikacji do II etapu i życzymy powodzenia w dalszych przygotowaniach i konkursowych zmaganiach.

 

 

 „DO SZTUKI JEDEN KROK”

14 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gliwicach odbyła się  IV edycja Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów gimnazjum „Do sztuki jeden krok”.W rywalizacji dwuosobowych drużyn uczniowie naszego gimnazjum Piotr Miłkowski  (klasa III A) i Paulina Wietrzycka (klasa III B) zajęli I miejsce deklasując 11 drużyn z innych szkół. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością literatury, związków frazeologicznych i środków stylistycznych. Nad przygotowaniami uczniów do konkursu czuwały: mgr Barbara Siwek – Niedźwiecka oraz mgr Ewa Ptak.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

         

 

BOMBKA RĘCZNIE MALOWANA

15 grudnia 2015 r. w Gimnazjum nr 19 w Gliwicach rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Bombka ręcznie malowana”. Prace dwóch uczennic naszego gimnazjum zdobyły uznanie jury:

* Natalia Woźnica (Ia G) zajęła II miejsce

                        * Karolina Pytlos (IIId G) otrzymała wyróżnienie

 

Nad mistrzowskim wykonaniem prac naszych uczennic czuwała mgr Małgorzata Stodulska.

Gratulacje i powodzenia w następnych plastycznych konkursach !

 

 

 BOMBKA jeszcze raz!

22 grudnia 2015 r. Dyrektor ZSO-14 wręczył nagrody i dyplomy za najlepsze prace plastyczne w II Szkolnym Konkursie pt. „Bombka Bożonarodzeniowa”. Na medalowym podium znalazły się następujący uczniowie naszej szkoły:

 

                        * Ewelina Pałka (Ia LO) – 1 miejsce

                        * Oliwia Rutkowska (IIa LO) – 2 miejsce

                        * Jakub Kuleta (Ib G) – 3 miejsce

 

Dziękujemy pani mgr Małgorzacie Stodulskiej za przygotowanie konkursu a uczniom gratulujemy sukcesu!

 

 

REGIONALNY KONKURS KOLĘDY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

14 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach odbył się finałI Regionalnego Konkursu Kolędy Niemieckojęzycznej. Duet, który reprezentował nasze gimnazjum w składzie:

 

                        Piotr Miłkowski (gitara) i Ewa Drozdowicz (śpiew) zajął III miejsce.

 

W przygotowaniach uczniów do konkursu pomagały: mgr Anna Słoka – Sroczyńska, która czuwała nad poprawnością językową i mgr Renata Mazur, która szlifowała opracowanie muzyczne prezentowanej przez uczniów kolędy.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                 

 

KONKURS LITERACKI DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji charytatywnej „Kalendarz w każdej klasie” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Miłosierdzia Bożego    w Gliwicach.

Akcji towarzyszyły liczne konkursy, których rozstrzygnięcie nastąpiło 25 stycznia 2016 r. w Gliwickim Klubie PEREŁKA. Wzięli w nich udział uczniowie gliwickich gimnazjów    i szkół ponadgimnazjalnych. Poziom konkursowych zmagań był naprawdę wysoki. Jednak to  uczennica naszego gimnazjum – Agata Szaruga z klasy III b – zajęła I miejsce w konkursie literackim na temat „Dobrze jest żyć, ale jeszcze lepiej jest żyć dobrze”.

Gratulujemy Agacie  i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Jak co roku akcję „Kalendarz w każdej klasie” w naszej szkole przeprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką mgr Ewy Ptak.

                                                                   

 

ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

30 stycznia nasze młode szcypiornistki zajęły I miejsce w Zimowym Turnieju Piłki Ręcznej młodziczek w Zabrzu. Serdecznie im gratulujemy !

                                                      

NASI STYPENDYŚCI

9 lutego  Dyrektor ZSO – 14 mgr inż. Andrzej Beżański wręczył dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki po I semestrze roku szkolnego 2015 / 2016. Nasi najlepsi uczniowie otrzymali finansowe stypendia za swoją ciężką uczniowską pracę. W gronie stypendystów znaleźli się: Aleksandra Kuźnik Ia G, Wiktoria JurkiewiczIIa G, Kamila Nienałtowska IIa G, Karina PieniążkowskaIIa G, Zuzanna PietryskoIIa G, Julia Goleń IIb G, Piotr Miłkowski IIIa G i Paulina WietrzyckaIIIb G.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w II semestrze!

 

  XXIV KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ

14 marca w Zespole Szkół nr 10 im. Prof. J. Groszkowskiego w Zabrzu odbył się XXIV Konkurs Piosenki Niemieckiej. Konkurs patronował Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Urząd Miejski w Zabrzu oraz Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców.

Zespół reprezentujący naszą szkołę – SOŚNICA BAND w składzie: Sobieraj Daniel, Kuźmicka Dorota, Gołecki Michał, Kiełpińska Natalia, Furtek Angelika, Misiąg Maja, Madejska Magdalena, Wasila Wiktoria, Kopeć Dominika, Nienałtowska Kamila, Jurkiewicz Wiktoria, Rogala Anna, Curyło Magdalena, Karina Pieniążkowska, Drozdowicz Ewa, Miłkowski Piotr, Zimon Martyna, Sołtys Kamila zajął I miejsce w grupie wiekowej gimnazjum oraz w kategorii zespoły.

Koncert laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 marca 2016 r.

Przygotowania odbywały się pod pieką pani Kingi Ogazy – Dzięcioł, pani Anny Słoki – Sroczyńskiej oraz pani Renaty Mazur.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

WOJEWÓDZKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O PRZYRODZIE GÓRNEGO ŚLĄSKA

15 marca 2016 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się Wojewódzki Międzyszkolny Turniej Wiedzy o przyrodzie Górnego Śląska dla szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

* pierwsza: Karolina Pytlos i Adam Geppert

* druga: Paulina Wietrzycka i Piotr Miłkowski.

Druga drużyna, czyli Paulina i Piotr zakwalifikowali  się do finału, który odbędzie się  12 kwietnia w Katowicach w Pałacu Młodzieży.

Przygotowaniem uczniów zajęły się pani mgr Halina Miłkowska i pani mgr Dagmara Knapik.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, a nauczycielom dziękujemy.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „M@TANDO”

17 marca  odbyły się szkolne eliminacje do IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „M@tando” – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Drużyna z naszego liceum w składzie: Dominika Hawrot (1aLo), Wojciech  Gryz (2aLO)                   i Radosław Wasiłek (3aLO) zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Opiekunami konkursu z ramienia naszej szkoły są pani mgr Ewa Szymczyk – Gorszanów, pani mgr Mariola Habarta oraz pani mgr inż. Anna Fidler- Stróż.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom i życzymy powodzenia w finale.

 

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CZYTANIE JEST SZTUKĄ”

 17 marca odbył się IV Międzyszkolny Konkurs „Czytanie jest sztuką” organizowany przez GCE.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica klasy Ia liceum ogólnokształcącego Weronika Antos zajęła II miejsce, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Julia Stefańczyk z klasy IIId.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy pani mgr Barbarze Siwek-Niedźwieckiej oraz pani mgr Ewie Ptak za przygotowanie uczennic do konkursu.

 

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

 

22 marca odbyły się szkolne eliminacje do finału VI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Wypędzenia i Wywózki, Martyrologia i Zwycięstwa Polaków”. W tej edycji hasłem przewodnim konkursu są „Dzieje Polaków po II wojnie światowej”

Z radością informujemy, że pięciu naszych uczniów zakwalifikowało się do II etapu, czyli do finału, a są to:

* Dominika TuzimekIa LO

* Weronika Pilch IIa LO

* Mateusz GlowienkaIIIa G

* Piotr Miłkowski IIIa G

* Paweł RabiejIIIa G.

Finał konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2016 r. w Katowicach.

Uczniom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w finale. Dziękujemy panu Grzegorzowi Koniczkowi za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie szkolnego etapu.

 

 

IV EDYCJA KONKURSU „MULTIDYKTANDO”

 

4 kwietnia odbyła się IV edycja konkursu Multidykando - czyli dyktando w trzech językach. Tym razem Nasi uczniowie zmagali się z fragmentem lektury "Folwark zwierzęcy" G. Orwella. 

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została klasa III a w składzie:

Piotr Miłkowski, Weronika Kozioł, Natalia Bednarczyk.

 

Drugie miejsce należy do klasy III b w składzie:

Paulina Wietrzycka, Adam Geppert, Łukasz Darul.

 

Trzecie miejsce zajęła klasa III c w składzie:

Paulina Lukosek, Mateusz Pocheć, Fabian Skutecki.

Gratulujemy! 

 

Konkurs przygotowały Panie A. Słoka - Sroczyńska i K. Ogaza - Dzięcioł. Dziękujemy za pomoc Pani R. Cicheckiej, Panu M. Zielińskiemu i Pani D. Zielińskiej a także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród. 

 

 

 


Wykaz podręczników
REKRUTACJA 2018/2019
EGZAMINACYJNE ABC
Zajęcia pozalekcyjne
Zapowiedzi
EGZAMINACYJNE ABC ÓSMOKLASISTY
EGZAMINACYJNE ABC GIMNAZJALISTY
Stołówka szkolna
Przedmiotowy System Oceniania
POZYTYWNI.GLIWICE.PL
CYBERPRZEMOC
Nasza szkoła na Facebooku
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
Wymagania edukacyjne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019
Biblioteka szkolna
Szkolny Klub Wolontariatu
Koła zainteresowań
Zajęcia pozalekcyjne
PRACA
Doradztwo zawodowe
Dziennik elektroniczny
Ferie zimowe
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sośnica Gliwice
Piłka ręczna dziewcząt
Testy sprawnościowe
Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2017/2018
Brak wpisów