Na przełomie grudnia i stycznia 2010/2011 r. odbył się po raz kolejny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział wielu utalentowanych młodych ludzi. Solistka naszej szkoły  Monika Mazur zachwyciła jury swoimi umiejętnościami wokalnymi i zajęła III miejsca w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

W dniu 21 lutego 2011 roku odbył się międzyszkolny konkurs „Mistrz Poprawnej Polszczyzny” organizowany przez Gimnazjum nr 4 im. Józefa Pukowca w Gliwicach. Gimnazjum nr 6 reprezentowały uczennice klasy II B : Sonia Iwanicka,  Daria Sala, Marika Zboińska, które zajęły   I    M I E J S C E drużynowo - pokonując inne gliwickie gimnazja. Dodatkowo Sonia Iwanicka zdobyła wyróżnienie indywidualne.Warto dodać, że konkurs cieszył się zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba uczestników biorących udział w tym przedsięwzięciu. Uczennice naszej szkoły wykazały się  wiedzą z zakresu poprawnej polszczyzny, fleksji, ortografii i frazeologii. Dziękujemy pani mgr  B. Siwek –Niedźwieckiej, pani mgr M. Goj, które przygotowały młodzież do konkursu oraz liczymy na kolejny taki sukces .