15 marca odbył się międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY", w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły, którzy rozwiązywali zadania w następujących kategoriach:
     - KADET (klasy I i II gimnazjum): Natalia Urbanik i Samuel Zatorski z kl. I a, Natalia Będkowska z kl. I d, Wojciech Koćma z kl. II a;
     - JUNIOR (klasy III gimnazjum i I liceum): Łukasz Mryka z kl. III a, Łukasz Orlik z kl. III b, Damian Ciosek, Andrea Gołąbek, Katarzyna Niemiec z kl. III e i Paweł Pietrasz kl. I LO.
         Na wyniki konkursu musimy niestety poczekać do maja. Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów.

8 marca uczniowie naszej szkoły w składzie: Łukasz Mryka z kl. III a. Wojciech Sabała z kl. III b oraz Patrycja Biziorek, Damian Ciosek, Andrea Gołąbek i Katarzyna Niemiec z kl. III e wzięli udział w I etapie 11 edycji konkursu matematycznego "MATEMATYKA WOKÓŁ NAS" organizowanego przez III LO im. Wincentego Styczyńskiego w Gliwicach dla uczniów klas III gimnazjów z Gliwic i okolic.
         Każdy z uczniów miał do rozwiązania pięć bardzo trudnych zadań praktycznych wymagających stosowania elementów myślenia matematycznego wykraczającego poza matematykę.
         Do II etapu zakwalifikowało się pięć najlepszych gimnazjów, w tym trzech naszych uczniów: Andrea Gołąbek, Łukasz Mryka orza Wojciech Sabała i to oni będą reprezentować nasze gimnazjum w II etapie konkursu, który odbędzie się 22 marca br.
          Uczniom, jak i ich opiekunom (p. A. Dąbrowskiej, p. W. Piekarskiej oraz p. E. Szymczyk-Gorszanów) serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas następnego etapu.

29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Rusz Głową", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Gliwicach dla uczniów klas I - III gimnazjum. Konkurs był dwuetapwy. Najlepszymi na eliminacjach szkolnych okazali się:

• Adam Witkowski kl. ! a
  • Piotr Romankiewicz kl. II e
  • Łukasz Mryka kl. III a
  • Samuel Zatorski kl. I a
  • Paweł Osieja kl. II f
  • Damian Ciosek kl. III e

i to oni reprezentowali naszą szkołę na etapie międzyszkolnym.

Na etapie miejskim Łukasz Mryka i Damian Ciosek zajęli I miejsce wśród drużyn klas trzecich. Udowodnili, że są najlepsi wśród trzecioklasistów gliwickich gimnazjów w rozwiązywaniu zagadek logicznych,łamigłówek i trudnych zadań.

Serdecznie gratulujemy!

16 listopada b.r. o godz.9.00 do szkolnego etapu przedmiotowego z biologii przystąpiło 5 uczniów klas III. Do następnego rejonowego etapu, który odbędzie się 13 stycznia 2012 roku zakwalifikowano 3 uczniów:

1. Morawska Anna  klasa III a
  2. Mryka Łukasz       klasa III a
  3. Wilkosz Monika    klasa III f

Wszystkim uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w następnym etapie.

5 listopada 2011 roku w Wielowsi odbył się IV Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Organizatorem konkursu był Gminny Osrodek Kultury oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II. I miejsce zajęła Grupa Wokalno-Instrumentalna "RUBIN" z naszego gimnazjum. Skład zespołu: Natalia Będkowska, Patrycja Tuzimek, Daria Kowalska, Aleksandra Sobieraj, Aleksandra Lipka, Alicja Koćwin, Natalia Kozłowska, Oliwia Kosz, Julia Malcharczyk (gitara), Justyna Kozłowska, Patrycja Kornaga, Nikola Kacprzak, Rafał Szaruga, Agata Stachowska, Aleksandra Schynol, Tomarz Skowronek (skrzypce). 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi odbył się koncert laureatów. Opiekun grupy Pani Renat Mazur otrzymała od Pani Sekretarz Stanu - Krystyny Szumilas list gratulacyjny.

13 października 2011 roku uczennica naszego gimnazjum Julia Malcharczyk z klasy Ie odebrała dyplom oraz nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym "Młodzież Gliwic przeciw uzaleznieniom i przemocy" zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwic. Gratulujemy sukcesu Julii i jej opiekunce Pani Renacie Mazur.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  Olimpus Sesja Jesienna z języka angielskiego.

Wszystkim uczennicom i opiekunowi Pani Małgorzacie Stodulskiej serdecznie gratulujemy.