Gra miejska

W sobotę 10 czerwca w ramach IV Sośnickiego Festynu Oświatowego odbyła się terenowa gra miejska "Śladami Eliasza i Pistulki", dotycząca historii Sośnicy oraz kopalni KWK Sośnica. W zawodach brało udział 5 sześcioosobowych drużyn, a Gimnazjum nr 6 reprezentowali: Hubert Felisiak, Łukasz Kowalczyk, Kacper Paczkowski, Maciej Wojcuła (wszyscy z klasy III E) oraz ks. Marcin Wronka i p. Anna Fidler-Stróż. Przez 2,5 godziny w deszczu drużyna pokonała ponad 7 km po Sośnicy, wykonując różnorodne zadania, m.in. odwiedzając groby Powstańców śląśkich, znajdując "Krzyż cholery", odwiedzając kapliczkę św. Barbary i w deszczu rysując węglem pracę pt "Górniczy stan", znajdując ciekawe miejsca pokazane na archiwalnej fotografii oraz stary dworzec kolejowy wraz z pobliską kapliczką. Dodatkowo, poza wyznaczonymi zadaniami, uczestnicy szukali wg listy obiektów, na tle których robili zdjęcia - wszystko po to, by zdobyć jak najwięcej punktów. Jako pierwsi też dotarliśmy spowrotem do SP 21. Efektem jest pierwsze miejsce drużyny (89 punktów), puchar dla szkoły i dyplomy dla uczestników. Kolejne miejsca zajęli: SP 14 (2 miejsce i 86 punktów) oraz ZSTE (3 miejsce i 86 punktów).

Całej drużynie gratulujemy wytrwałości (głównie ze wzgl na pogodę) i sukcesu :)

Opracowała: mgr inż. Anna Fidler-Stróż (która wraz z całą ekipą świetnie się bawiła)

III SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA BOMBKĘ CHOINKOWĄ
Gliwickie Targi Edukacyjne – Education Fair 2017